Foto & video

Velký krojový bál 2019

Ples příznivců folkloru, tance, lidové hudby a krojů z celé Moravy proběhl v sobotu 19. ledna 2019 v Kulturním domě Nadační ve Velké Bystřici.
Parket se otevřel v 19:30 společným předtančením krojovaných Hanáků za doprovodu Dechové hudby Hanačka z Břestu, která hrála k tanci a dobré zábavě po celý večer. Zkrátka nepřišli ani milovníci cimbálové muziky, po celý večer vyhrával Primáš z Přerova.

Setkání Hanáků s hejtmanem Olomouckého kraje 2016

Stovky členů národopisných tanečních a hudebních souborů v hanáckých krojích se představilo během Setkání Hanáků s hejtmanem Olomouckého kraje ve středu 28. září 2016 v Olomouci. Šestý ročník akce nabídl kromě krojovaného průvodu městem či vystoupení jednotlivých hanáckých souborů také vítání Marie Terezie v největší vojenské pevnosti na Hané, krojovou poradnu, speciální litovelské pivo Hanák, vystoupení Hradišťanu s Jiřím Pavlicou nebo Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Hanácká svajba

Svatba byla jednou z nejvýznamnějších a nejokázalejších událostí v životě Hanáků. V pořadu účinkuje přes 90 Hanáků z Kralic na Hané, Prostějova, Litovle, Choliny, Nákla, Příkaz, Velké Bystřice, Olomouce a Přerova. Hrají a zpívají: Záhorská muzika, Hanácký mužský sbor Rovina a zpěvačky z Velké Bystřice.

Videogalerie

V této videogalerii se můžete podívat na reportáže z médií, ale také například na dokument Hanácká svajba.